Sociālo darbinieku kopienā atziņas pēc pilotprojekta: Cēsu novads

Atziņas pēc pilotprojekta “Sociālais darbs kopienā” Cēsu novadā: – Kopienas sociālajam darbiniekam ir jāpārstāv ikviena iedzīvotāja intereses, kurš ir atšķirīgs un sabiedrībā nepieņemts.– Kopienas sociālo darbu ir vieglāk uzsākt pagastā ar mazāku iedzīvotāju skaitu. Tādos apstākļos ir arī ir iespējams savlaicīgāk pamanīt sociālās problēmas un mēģināt tās risināt. Noskaties video…

Sociālā darbinieka kopienā atziņas pēc pilotprojekta: Rīgas valstspilsēta

Atziņas pēc pilotprojekta “Sociālais darbs kopienā” Rīgā: – Par darbiem un procesu ir jārunā tā, lai par to un līdzdalības iespējām kopienā uzzinātu pēc iespējas vairāk cilvēku.– Jāturpina regulāra sadarbība un pieredzes apmaiņa ar sociālajiem darbiniekiem kopienā.– Kopienas sociālajam darbiniekam ir nepieciešams slīdošais darba grafiks, jo jāiesaistās aktivitātēs un pasākumos…

Latvijas augstskolās varēs apgūt sociālā darba kopienā prasmes

Sociālais darbs kopienā ir sociālā darba Latvijā nākotne, kas prasa gan mērķtiecīgus sabiedrības izpratnes veicināšanas pasākumus, gan sociālā darbinieka kopienā kā amata vietas ieviešanu arvien vairāk Latvijas pašvaldību, pauda Labklājības ministrijas informatīvās kampaņas “Savējais savējiem!” ietvaros rīkotās diskusijas “Sociālais darbs kopienā – kā kopā iet tālāk” dalībnieki. Šobrīd sociālajam darbam…

Māksla kā tilts jeb Kā saglabāt atvērtu sirdi tam, kas pabijis cietumā?

Pasaule nav tikai balta un pūkaina: to visai skaudri sapratu brīdī, kad pirms deviņiem gadiem uzzināju, ka aiz augstajiem žogiem turpat netālu no manām jaunajām mājām Cēsīs atrodas Audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem (CAIN). Tas līdzi nesa daudz jautājumu: par kādiem pārkāpumiem bērni un jaunieši tur atrodas, kas viņu dzīvēs noticis tāds,…

Vai kopienas sociālajam darbam ir nākotne Latvijā?

Kādas ir galvenās atziņas, īstenojot kopienas sociālo darbu Latvijas pašvaldībās, kāda bijusi iedzīvotāju un vietvaru atsaucība sadarbībai ar sociālo darbinieku kopienā un kā vērtīgo pilotprojekta ieviešanas pieredzi likt lietā nākotnē? Labklājības ministrijas informatīvās kampaņas “Savējais savējiem!” ietvaros analizējot sociālā darba kopienā veiksmes un izaicinājumus, iespējas un attīstību nākotnē, Tukuma novada…

Tikai kopā mēs gūstam: Priekuļos seniori un jaunieši kopā izzina sociālos tīklus un apgūst deju soļus

Prieks par kopā būšanu, sadarbība un dzīvesprieks – tādi bija galvenie atslēgvārdi un atziņas pēc Priekuļu novadā piektdien notikušās domnīcas “Vēlās brokastis ar savējiem. Kā sadarboties paaudzēm”.  Uz to bija pulcējušies Cēsu novada seniori un skolēni, lai kopā noderīgi pavadītu laiku: jaunieši senioriem palīdzēja apgūt sociālos tīklus, noderīgus rīkus internetā…

Diskusija “Sociālais darbs kopienā – kā kopā iet tālāk”

16. novembrī plkst. 13.00 – 15.00 aicinām piedalīties informatīvās kampaņas “Savējais Savējiem” noslēdzošajā diskusijā “Sociālais darbs kopienā – kā kopā iet tālāk”, kurā diskutēsim par Labklājības ministrijas īstenotā pilotprojekta ieviešanas pieredzi Latvijas pašvaldībās, lielākajām iespējām un izaicinājumiem kopienas sociālā darbinieka redzējumā, galvenajiem secinājumiem, kā arī šāda sociālā darba virziena ieguvumiem…

Priekuļos sociālais darbinieks kopienā veido paaudžu sadarbību

Kopiena vieno dažādu dzīves pieredžu, dzīvesveida un arī vecuma cilvēkus – vislielāko vientulību šobrīd izjūt jaunieši un seniori. Kā mazināt vientulību un plaisas dažādu paaudžu starpā? Veidojot vietu un laiku, kur paaudzēm satikties, 10.novembrī Priekuļos notiks domnīca “Vēlās brokastis ar savējiem. Kā sadarboties paaudzēm”. Domnīcas dalībnieki – seniori un skolēni,…

Sociālais darbs kopienā maina sabiedrību un ir efektīvas prevences rīks

Sociālais darbs kopienā nevar notikt bez sabiedrības līdzdalības un aktīvām kopienām, – tā secina vakar Rīgā notikušās domnīcas “Pieredzes stāsti ar savējiem. Kā kopā sasniegt vairāk” dalībnieki: ja cilvēki ir aktīvi un publiski runā par savām vajadzībām, kā arī apzina iekšējo kapacitāti dažādu problēmu risināšanai, tad sociālais darbs kopienā var…

Domnīca “Vēlās brokastis ar savējiem. Kā veidot paaudžu sadarbību kopienā”

10. novembrī plkst. 11.00 – 15.00 aicinām klātienē piedalīties domnīcā “Vēlās brokastis ar savējiem. Kā veidot paaudžu sadarbību kopienā”, kurā brīvā un draudzīgā atmosfērā Priekuļu vidusskolas zālē (Cēsu prospekts 46, Priekuļi) kopā ar vidusskolēniem un senioriem, kā arī pašvaldības un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem veicināsim dialogu, sadarbību un sapratni starp paaudzēm,…

Dzīvot labāk un interesantāk. Sociālais darbinieks kopienā būtiski uzlabo iedzīvotāju ikdienu

“Uzsākot darbu kopienas darba nodaļā Tukuma novadā, biju dzirdējusi, ka Džūkstē bērnu neesot. Piedaloties Labklājības ministrijas projektā “Sociālais darbs kopienā” un veicot iedzīvotāju vajadzību izvērtējumu, atklāju, ka Džūkstes pagastā ir lieliski bērni, tikai nebija padomāts par viņu vajadzībām – bija maz brīvā laika pavadīšanas iespēju, nepieciešama kopienas saliedēšana un aktivizēšana….

Domnīca “Pieredzes stāsti ar savējiem. Kā kopā sasniegt vairāk”

2. novembrī plkst. 14.00 – 18.00 aicinām klātienē piedalīties domnīcā “Pieredzes stāsti ar savējiem. Kā kopā sasniegt vairāk”, kurā brīvā un draudzīgā atmosfērā Dzīves kvalitātes dizaina institūtā “Viskaļi” (Viskaļu iela 36a, Rīga) dalīsimies pieredzē par sabiedrības līdzdalību dažādu kopīgu ieceru īstenošanā apkārtējās vides un cilvēku dzīves uzlabošanai, kā arī kopienas…

Kas vieno kopienu centrus un sociālo darbu? Vai apkaimēs ir vieta sociālajam darbiniekam kopienā?

Lai dalītos labajā praksē un apmainītos pieredzē par iedzīvotāju līdzdalības veicināšanu, apkaimju kustību aktivizēšanu, vietējo resursu apzināšanu un par sociālā darbinieka kopienā uzdevumu, iespēju un ieguldījumu šajās apvienībās ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā, 2. novembrī Rīgā, Viskaļu kopienas centrā, norisināsies domnīca “Pieredzes stāsti ar savējiem. Kā kopā sasniegt vairāk”….

Kopienu sociālais darbs Daugavpilī

Daugavpils ir viena no lielākajām Latvijas pilsētām, tās iedzīvotāju kopskaits pārsniedz 80 tūkstošus. Kā aktīviem senioriem palīdzēt stiprināt pilsētas apkaimju kopienas, lai uzlabotu savu un citu labbūtību? Ar ko jāsastopas, veidojot pilnīgi jaunu kopienu ģimenēm, kurās aug bērns ar funkcionāliem traucējumiem? Par to un daudz ko citu, ko Daugavpilī izdevies…

Daugavpilī sociālo problēmu risināšanā palīdz iedzīvotāju labās kaimiņattiecības

Daugavpils valstspilsētas iedzīvotāju spēks ir labās kaimiņattiecības – ja nepieciešams atbalsts vai risinājums kādai sociālai problēmai, pirmais atbalsta punkts ir kaimiņi un tikai pēc tam Sociālais dienests vai cita iestāde. Šāda vienojoša atziņa izskanēja piektdien Labklājības ministrijas rīkotajā domnīcā par sociālā darbinieka lomu kopienā “Garda pēcpusdiena kopā ar savējiem. Kā…

Sociālais darbinieks kopienā Ādažu novadā

Ādažu novada Alderu ciema aktīvisti ir pārliecinājušies praksē – lai līdzcilvēkiem varētu palīdzēt, vispirms vienam otru ir jāiepazīst. Tikai tā var pārvarēt neuzticības barjeras, otru sadzirdēt un palīdzēt tikt pāri grūtībām. Svarīgs palīgs tajā ir sociālais darbinieks kopienā, kas spēj iedzīvotājus vienot, palīdzēt pašiem atrast nepieciešamos resursus dažādu vajadzību apmierināšanai,…

Kāpēc sociālajā darbā svarīgi strādāt ar visu kopienu?

Vai esat kādreiz bijuši situācijā, kad uzņemšanas nodaļā asiņojat, bet līdz ķirurgam netiekat, jo daļa personāla mēģina sašūt bezpajumtnieka pārsisto galvu? Krīt bieži. Savukārt ziemā salst, aizmieg – tiek saukta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Ikdienā, ejot garām bezpajumtniekam, iespējams, nedomājam, kā tas mūs skar. Vai ir iespēja šādas situācijas novērst, ja…

Sociālais darbinieks kopienā palīdz vienot Bauskas novada iedzīvotājus

Sociālais darbinieks kopienā ir kā tilts starp iedzīvotājiem, pašvaldību un citām institūcijām. Viņš ir empātisks un uzticams profesionālis, pēc dabas līderis, apveltīts ar radošumu, spēj iedvesmot, izprast iedzīvotāju vajadzības un elastīgi strādāt, lai stiprinātu ikviena iedzīvotāja piederību kopienai. Iekļaujot šādu sociālā darba speciālistu pašvaldības darbā, ieguvēji ir visi – veidojas…

Kā izmantot iespējas? Diskutēs par sociālo darbu kopienā Daugavpils valstspilsētā

Kāda ir sociālā darbinieka kopienā loma, uzdevumi un kādi ir galvenie šāda sociālā darba virziena ieguvumi Daugavpils iedzīvotājiem un pašvaldībai? Kā stiprināt kopienas un iesaistīt kopīgajā darbā Daugavpils iedzīvotājus? Lai draudzīgā gaisotnē spriestu par sociālā darba kopienā iespējām un šķēršļiem, 20.oktobrī Daugavpils Rotko muzejā norisināsies domnīca “Garda pēcpusdiena kopā ar…